Pytania F.A.Q
Trendy w projektowaniu rynien na 2024 rok

Rynny to równie ważny element co pokrycie dachowe, jednak często pomijany podczas wyboru dachu. Pełnią nie tylko praktyczną funkcję w postaci odprowadzania odpadów atmosferycznych, ale także stanowią spójny element z budynkiem na którym się znajdują i zamontowanym na nim pokryciu dachowym. Rynny należy dopasować stylem i konstrukcją do pozostałych elementów, przy czym można mieć na uwadze nowe trendy i rozwiązania obowiązujące w danym roku. Rok 2024 niesie ze sobą kilka zmian, a cała branża rynnowa już od dłuższego czasu ulega licznym modyfikacjom i innowacjom.

Główne założenia w 2024 roku

W 2024 roku branża stawia na 3 aspekty budownictwa – ekologię, innowację i estetykę. Branża podąża za dynamicznymi zmianami jakie dotykają budownictwo, a także wciąż rosnącymi wymaganiami klientów. Wykorzystywane materiały mają być nie tylko wytrzymałe, ale także przyjazne dla środowiska, nowoczesne i dobrze się prezentować. Te 3 hasła będą wskazywały, w którą stroną podąży branża związana z orynnowaniem w bieżącym roku.

Ekologia

Ekologia to trend, który zdecydowanie warto wdrażać. Wykorzystywanie materiałów z recyklingu jest nie tylko modne, ale wręcz wskazane. Od producentów rynien oczekuje się, że będą tworzyli zarówno wytrzymałe, jak i przyjazne dla środowiska materiały. Wiele marek podąża obecnie tym trendem, co tworzy spójną całość w dziedzinie budownictwa. Podobnie jest z samym procesem wytwarzania rynien, który powinien być zdecydowanie bardziej przyjazny dla naszej planety. Wskazane jest, aby wszystkie odpady powstające w wyniku produkcji rynien PCV były ponownie wykorzystywane, co ogranicza ilość powstających śmieci, a także pozwala na zminimalizowanie negatywnego wpływu procesu produkcji na środowisko. Ponadto stosowane są specjalne preparaty na bazie naturalnych składników, które zabezpieczają rynny przed korozją, co znacznie przedłuża ich żywotność, co z kolei ogranicza konieczność wymiany rynien. Stawianie na długowieczne produkty to zdecydowanie pro ekologiczne rozwiązanie. Co więcej systemy rynnowe coraz częściej będą integrowane z systemami zbierania i rozprowadzania deszczówki, co warto wykorzystać w nowym roku.

Innowacja

Istotnym elementem jest także automatyzacja procesów i wspieranie innowacji w procesie tworzenia rynien. Niektóre z nowoczesnych systemów rynnowych posiadają specjalne czujniki, które monitorują ich stan i informują o nieprawidłowościach. Opracowywane są również coraz bardziej zaawansowane systemy pozwalające na samodzielne oczyszczanie się rynien, co jest szczególnie istotne w przypadku rynien znajdujących się na bardzo dużych wysokościach. 

Estetyka

Kluczowym aspektem nowoczesnych rynien jest także ich wygląd. Estetyka ma coraz większe znaczenie przy wyborze orynnowania. Ważne jest, aby inwestor mógł dokładnie dobrać styl i charakter orynnowania do powstającego czy remontowanego budynku. Wyjątkowym powodzeniem cieszyć się będzie personalizacja oraz estetyka poszczególnych materiałów, która z pewnością zachęci potencjalnych inwestorów do wyboru nawet droższego orynnowania, ale lepiej dopasowanego do ich potrzeb.

Udostępnij dalej!

18 styczeń 2024
65 odsłon artykułu

Potrzebujesz wyceny?

Skorzystaj z naszego formularza i wyceń usługi.

Formularz online

Poznaj opinie naszych klientów

Z którymi na przestrzeni lat współpracowaliśmy

Ewelina Jagocińska

Data - Marzec 2021

"Z całego serca polecamy firmę Knapdrew! Zajęli się naszym dachem z niezwykłą starannością i dokładnością. To, co wyróżnia ich spośród innych, to nie tylko fachowość, ale także elastyczność w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klienta."

Halina Romanowska

Data - Kwiecień 2021

"Dach naszego domu prezentuje się doskonale, dzięki precyzyjnym umiejętnościom dekarskim, jakie prezentuje zespół Knapdrew. Doradztwo również zasługuje na ocenę 5/5!. Polecamy ich usługi z czystym sumieniem!"

Franek Grzegorski

Data - Maj 2022

"Polecam! Zlecaliśmy im różnorodne prace, od napraw po kompleksowe pokrycie dachu, i za każdym razem byliśmy pełni zachwytu rezultatami. Firma, z którą warto współpracować, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości usług dekarskich"