Pytania F.A.Q
Co na dachu w 2024 roku? To będzie modne!

Każdy Nowy Rok niesie ze sobą nowe trendy w wielu dziedzinach – nie omijają one także budownictwa. I chociaż wciąż wiele zależy od preferencji inwestorów i charakterystyki określonego budynku, to również w tym roku pewne rozwiązania w zakresie pokryć dachowych będą bardziej na topie niż inne. Może to być cenna wskazówka lub inspiracja dla niezdecydowanych osób, które w tym roku będą stały przed wyborem pokrycia dachowego na swoim budynku, a jeszcze nie są pewne swoich wyborów. Co więc będzie modne na dachu w 2024 roku?

Jakie pokrycia dachowe będą najmodniejsze w 2024 roku?

Oczywiście pokrycie dachowe warto wybierać pod kątem własnych upodobań, stylu danego budynku, a także najbliższego otoczenia. Jeśli chodzi o materiał pokrycia warto kierować się zarówno względami praktycznymi jak i wyglądem dachu. W kwestii koloru dobrze jest go dopasować do stolarki drzwiowej i okiennej, a także planowanej elewacji. Są jednak również pewne trendy, które można wykorzystać, aby budować zgodnie z aktualną modą.

Panele dachowe na rąbek stojący

Panele dachowe na rąbek stojący cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na coraz większą liczbę projektów (nowoczesnych stodół z dużymi przeszkleniami) zakładających zastosowanie tego rodzaju pokrycia dachowego. Dzięki niemu budynki nabierają wyjątkowej lekkości. Takie panele posiadają również specjalny rąbek zatrzaskowy, dzięki któremu ich montaż jest niezwykle łatwy i szybki. W zależności od planowanego efektu panele mogą albo podkreślić nowoczesny styl budynku albo uwypuklić tradycyjny styl budowli, dlatego tego rodzaju pokrycie sprawdza się również na budynkach użyteczności publicznej i obiektach sakralnych. Tego rodzaju pokrycie można stosować zarówno na dachach o dużym, jak i niskim kącie nachylenia.

Blachy trapezowe

Blachy trapezowe również w poprzednim roku znajdowały się w obrębie zainteresowań inwestorów. Tak samo w 2024 roku warto wybrać blachę trapezową, która cechuje się nowoczesnym wyglądem i ma wszechstronne zastosowanie. Blachy trapezowe są bardzo trwałe, a ponadto można znaleźć ich różne wersje, dzięki czemu inwestorzy mogą osiągnąć pożądany efekt np. klasyczny, elegancki, nowoczesny itd. Blachę trapezową można zastosować praktycznie przy każdym kącie nachylenia dachu. Dzięki położeniu blachy trapezowej inwestor może znacznie zredukować koszty pokrycia dachowego, zachowując jednocześnie wysokie walory wizualne budynku.

Blachodachówka z posypką

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie blachodachówki z posypką tworzącą wyjątkowy efekt. Dodanie mineralnej posypki sprawia, że dach nabiera chropowatej faktury, co zapewnia dodatkowe walory estetyczne. Posypka może być wykonana ze skruszonej skały czy np. kamienia wulkanicznego. Blachodachówka z posypką bardzo dobrze się prezentuje, a ponadto jest solidna i wytrzymała. To również będzie coraz chętniej wybierany rodzaj pokrycia dachowego w 2024 roku!

Udostępnij dalej!

08 luty 2024
142 odsłon artykułu

Potrzebujesz wyceny?

Skorzystaj z naszego formularza i wyceń usługi.

Formularz online

Poznaj opinie naszych klientów

Z którymi na przestrzeni lat współpracowaliśmy

Ewelina Jagocińska

Data - Marzec 2021

"Z całego serca polecamy firmę Knapdrew! Zajęli się naszym dachem z niezwykłą starannością i dokładnością. To, co wyróżnia ich spośród innych, to nie tylko fachowość, ale także elastyczność w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klienta."

Halina Romanowska

Data - Kwiecień 2021

"Dach naszego domu prezentuje się doskonale, dzięki precyzyjnym umiejętnościom dekarskim, jakie prezentuje zespół Knapdrew. Doradztwo również zasługuje na ocenę 5/5!. Polecamy ich usługi z czystym sumieniem!"

Franek Grzegorski

Data - Maj 2022

"Polecam! Zlecaliśmy im różnorodne prace, od napraw po kompleksowe pokrycie dachu, i za każdym razem byliśmy pełni zachwytu rezultatami. Firma, z którą warto współpracować, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości usług dekarskich"